O nás

„Obnova buňky a tím i celého těla je výsledkem vyrovnání deficitu anorganických solí. “
Dr. Wilhelm H. Schüssler

Naše cesta

Společnost Biomineral s.r.o. vznikla z potřeby Lékárny Vicky Wall, Bratislava (www.vickywall.skwww.vickywall.eu ) zabezpečit buněčné (tkáňové soli, Schüsslerovy ) soli pro naše klienty. Lékárna tyto soli nejdříve dovážela ze zahraničí, z Anglie a Kapského města. Nechtěli jsme se smířit se standardem okolních zemí – laktózou jako nosičem.

Poptávka a nadšení nás velmi rychle donutilo otevřít vlastni výrobu solí, které splňují naše představy a požadavky, rozhodli jsme se zůstat u neškodné vegan variantě základní složky (více o nosičích se dočtete tu: https://biomineral.cz/nosic-ucinnej-latky/).


V roce 2012 jsme postavili a spustili v Košariskách vlastní výrobu tkáňových solí Biomineral D6. Naše výroba a praxe je postavená nejen na současných vědeckých poznatcích o biologickém významu minerálních živin ale i na důkladném studiu všech dostupných původních zdrojů, nejen od zakladatelů biochemické léčby Dr. Schüsslera, ale i dobových zdrojů, z kterých vycházel. Cílem bylo přiblížit se co nejvíc původnímu záměru a původním postupům a dodnes se tím při výrobě tkáňových solí řídíme. Například velkou část práce děláme  ručně.


Později  jsme k výrobě tkáňových  solí přidali i výrobu přírodní  kosmetiky s tkáňovými solemi, ve které používame kvalitní oleje v BIO kvalitě a jako pomocné látky na mikrobiální stabilitu a úpravu vůně používame směs kvalitních rostlinných silic. Kosmetické přípravky jsme vyvíjeli několik roků a dnes tvoří oblíbený doplněk péče o zdraví používáním 
 tkáňových solí přímo na kůži.


Osobní zkušenosti s potravinovou intoleranci nás inspirovali k rozběhnutí projektu ekologického pěstování starobylé pšenice dvojzrnky Prazrnko a její zpracování na BIO obilné výrobky v roce 2015.


Od pěstování obilnin už byl jen krůček k pěstování vlastních bylin. Pole jsme oseli nejkvalitnější odrůdou měsíčku lékařského a konopí setého, které jsou vhodné i pro farmaceutické využití. Naši nabídku jsme tak obohatili o bylinné přípravky Herb.


Je náročné působit v tolika různých směrech. Ale hodně cítíme, že „dobré věci“ by měli být i na Slovensku a v Čechách, aby jsme tak měli možnost je sami používat a nabízet dále našim klientům.

Buněčné soli Biomineral D6 a přírodní kosmetika Biomineral jsou součástí konceptu zdraví Virtusia. Všechny naše činnosti najdete na www.virtusia.sk.

 

 

VIRTUSIA

„Pták nezpívá, protože má odpověď, zpívá, protože má píseň.“
Maya Angelou

virtusia-logo-crop

VIRTUSIA je odvozená od latinského slova virtus, které se u nás používá zejména v umění jako virtuóz.

Znamená statečnost, schopnost, vynikající kvalita, mistrovství, hodnota, odvaha

Přesně takto chápeme celostní přístup. Každý člověk je neopakovatelný originál a jeho zdravotní problém je také jedinečný, stejně jako jeho vyřešení. Za roky práce jsme si všimli, že k zdraví se dá dopracovat různými cestami a úspěch se dostaví hlavně tehdy, když na hledání mají klienti aktivní účast. Každý je největším expertem nejen na svůj problém, ale i na jeho řešení. Možností je skutečně mnoho.

Někdo preferuje chemické léky, někdo je vůbec netoleruje, jinému zabírá tradiční čínská medicína a někdo si volí naše domácí bylinky. Dalšímu dává největší smysl homeopatie nebo Bachovy květové esence. Někomu fungují jen vysoké potence homeopatických léků a někdo se drží nízkých. Někdo miluje AURA-SOMA barevný systém či aromaterapii. Jinému nejvíc sedí individuální (holistická) psychoterapie. Mnoho lidí používá jednoduchý systém tkáňových solí, které také nejsou pro všechny.

Naše priority

Naše priority sa stali súčasťou názvu Virtusia zastrešujúceho všetky naše činnosti od lekárne až po polia s nechtíkom.

Individuální podpora zdraví

Všechny naše činnosti vycházejí ze snahy pomoci našim klientům v samoléčení a péči o zdraví. Klientům radíme možnosti, kterým sami věříme a zároveň respektujeme jedinečnost každé lidské bytosti, jedinečnost těžkostí a cesty jejich řešení. Respektujeme každého víru v to, co má přinést uzdravení, ať je to „medicína důkazu“, „zdraví z přírody“ nebo „sila vůle“. Na vaší cestě vás chceme podpořit, být  vaším kompetentním poradcem. Zaměřujeme  se na vytváření produktů a služeb, které u nás chybějí.

Přírodní cesta

Naše volba je nekompromisní, nechceme žádným způsobem přispívat k chemické zátěži našich klientů a životního prostředí. V našich produktech neakceptujeme chemické aditiva, ani ty v přírodních produktech povolené. Do naší  práce dáváme srdce a mnoho věcí, které by sa dali dělat  stroji, my stále děláme ručně. V lékárně věnujeme o mnoho více prostoru přírodním produktům, preferujeme šetrné metody prevence a léčby. Prazrnko pěstujeme a zpracováváme ekologicky s ohledem na přírodu a udržitelnost. Třídit  odpad a vybírat obaly s důrazem na ekologii je pro nás samozřejmostí.

Celostní, holistický přístup

Vidíme člověka jako celek a chápeme nejen to, že jednotlivé orgány a zdravotní problémy spolu souvisí, ale i to, že velký podíl na našem zdraví má psychika, stav mysli a emoce.

Vzdělávání

Neustále vzdělávání  se a osobní rozvoj sebe i našich klientů považujeme za velmi důležitý. Každý, kdo na sobě pracuje, má větší šanci  žít  šťastný a naplněný život v  plném zdraví.I lidská psychika je klíčový faktor zdraví a nemoci. Pro  naše klient  organizujeme různé kurzy a tím jim umožňujeme stát se našimi kolegy a partnery. Podporujeme informovanost v oblastech týkajících se  celostního zdraví přírodní cestou, poskytujeme poradenství a konzultace. Velký důraz klademe též na vlastní soustavní vzdělávaní se.

Lokálnost

Pokud je to možné, preferujeme lokální dodavatele a přednostně nás zaujímají klienti na Slovensku a v Čechách. Ze zahraničí dovážíme jen ty produkty a suroviny, které u nás nejsou dostupné.