Tkáňové soli

Co jsou tkáňové soli? Proč si vybrat Biomineral D6?

Ve světě jsou používané názvy tkáňové soli, Schüsslerovy soli nebo buněčné soli. Nejpřesnější název je buněčné soli, protože nejlépe vystihuje princip jejich účinku. Koncept pochází z Německa z 19. století a díky dlouhé tradici využívá bohaté empirické znalosti.

I když se lidské tělo skládá převážně z organické hmoty (bílkoviny, tuky, cukry) a vody, je vybudované na anorganickém základě, tedy na minerálnych látkách. Struktura a vitalita orgánů těla jsou závislé na určitém  množství a správném rozdělení jejich anorganických složek. Tkáňové soli jsou energetizované minerální látky, můžeme se na ně dívat  jako na nástroje pro buňku, které podporují vstřebatelnost minerálních látek z extracelulárního prostředí (z krve, tělesných tekutin, z potravy apod.) dovnitř buňky. Tím  se změní poměr v zastoupení tej-které minerální látky uvnitř buňky a v mimobuněčném prostředím.

Autor konceptu Dr. Schüssler zformuloval základné pilíře systému tkáňových solí:

 • Všechny nemoci jsou způsobené nedostatkom specifických, životně důležitých minerálních solí. Tento nedostatek nemusí vést k onemocnění, ale tvoří prostor pro nepříznivý stav, vytvářející podmínky na propuknuti nemoci.
 • Dodáváním chybějících minerálních látek dochází k léčení.
 • Vyžaduje se minimální dávka. Její opakování vede k cíli. Velká dávka může cíl minout. Předpoklad “víc pomáhá víc” považoval za chybný. Dodávané minerální látky musí být v takovém ředění, aby účinná látka dokázala vstřebat přes sliznice přímo do krve.

Nedostatečný příjem nebo nezdravé návyky, špatná strava a stres způsobují nerovnováhu esenciálních minerálních látek a jejich buněčný deficit. Dlouhodobé nevyvážené a jednostranné doplňování jedné minerální živiny ve vysokých dávkách je pro tělo spíše zátěží a vede k narušení minerální rovnováhy. Tkáňové soli na rozdíl od jiných minerálních výživových doplňků neobsahují kvantitativně významné množství minerálních živin z pohledu doporučených  denních dávek. Způsob výroby tkáñových solí vede k tzv. “funkční formě”, tedy zředěné aktivní  rezonanční formě, dostatečně jemné na to, aby minerální látky mohli ovlivňovat delikátní minerální rovnováhu buňky. Jsou tedy funkčním a jemným prostředkem na obnovu přirozené rovnováhy minerálních látek a podporu zdraví celého těla.

I tady platí Schüsslerova slova “více neznamená lépe” nebo jak pravil Paracelsus o 300 roků dříve : “Jed je ve všem a nic není bez jedu. Dávka rozhodne, zda to bude jed nebo ne.

Tkáňové soli ale nemůžeme zaměňovat s homeopatiky, které se vyrábějí odlišným způsobem a obsahují jen stopy účinné látky nebo jen informaci. Rozdíl je i v samotném účinku a způsobu indikace.

Proč si vybrat tkáňové soli Biomineral D6?

 • Tkáňové soli jsou velmi jemný a jednoduchý způsob péče o zdraví.
 • Tkáňové soli zvyšují vstřebávání minerálních látek, vyrovnávají nitrobunečný deficit minerálních živin a ovlivňují jejich pohyb, vylučování a celkovou rovnováhu. Není totiž důležitý absolutní obsah dané minerální živiny ve výživovém doplňku a v krvi, ale i jeho vnitro/extracelulární poměr a vzájemný poměr jednotlivých esenciálních látek navzájem.
 • Tkáňové soli se mohou užívat spolu s  jakoukoli  léčbou, v těhotenství nebo při kojení.
 • Výrobci tkáňových solí je mnoho, tkáňové soli Biomineral D6 se  jako jediné vyrábějí na Slovensku. Stavíme na základech Schüsslerovy práce a víc než 140-leté tradici biochemické terapie. Otevřenost systému tkáňových solí je pro nás též návodem, jak pokračovat v rozvoji systému, co je i Schüsslerův odkaz – sledovat nejnovější poznatky z oblasti fyziologii a patologie buněk a tkání v souvislosti s anorganickými minerálními živinami, empiricky je  ověřovat a být otevření v otázce způsobu dávkování a stupně potence.
 • Při výrobě tkáňových solí se tradičně jako nosič používá laktóza. My jsme ji však kvůli jejímu nepříznivému glykemickému indexu zaměnili za složený cukr ze skupiny polyolů, který se běžné používá v potravinářství. Na rozdíl od laktózy na něj není běžná intolerance a neovlivňuje hladinu cukru v krvi. Zvolili sme úplne bezpečný nosič německého výrobce, který je určený jako zdravá náhrada cukru pro diabetiky v cukrovinkách. Zvýšený příjem polyolů (několik desítek tablet za den) může způsobit přechodný ale  úplně neškodný diskomfort (plynatost a laxativní efekt). Bezpečnostní list (Safet Data Sheet) si můžete stáhnout  tu.
 • U nás v co největší  míře triturujeme (postupné ředění základní účinné látky) ručně a to i  navzdory tomu, že ruční triturace je pracná, časově náročná, nákladná a náročná na personální výběr.
 • Díky sladké chuti jsou tkáňové soli Biomineral D6 oblíbené i u dětí a zvířat. Když sladká chuť někomu překáží, může si všechny soli rozpustit v pitné vodě, silně protřepat a po doušcích popíjet během celého dne.
 • Tkáňové soli Biomineral D6 mají v SR a ČR status výživového doplňku a ne homeopatického léku, co považujeme za velkou výhodu. Jejich  prodej díky  tomu není vázaný na lékárny a mohou se prodávat v centrech, ambulancích, obchodech se zdravou výživou a kosmetikou a podobně.

Podrobné informácie o biochemickej terapii Dr. Schüsslera a jednotlivých bunkových soliach nájdete v publikácii Bunkové soli a na týchto stránkach.